قابلیت جدید: اکنون میتوانید به سادگی‌ با قرار دادن e بینِ دو کلمه، آنها را با کسره به یکدیگر ارتباط دهید، بطورِ مثال:

automatic convrsion

خبر جدید: گروه موسیقی‌ کیوسک در آخرین آهنگ خود به نام "عشق و مرگ در دنیای مجازی" از بهنویس نام می‌برد (دقیقهٔ ۳:۰۴).

برنامه (Application) بهنویس مخصوص فیسبوک

توجه: سایت Facebook اخیرا تغیراتی‌ در سیستم خود ایجاد کرده است که باعث پدیدار نشدن آیکون بهنویس در زیر Wall و Profile میگردد. ما در حال بررسی و یافتن راه حلی‌ برای این مساله هستیم.

نگارش نهایی‌ Behnevis for MS Word

پس از ماه‌ها کار بر روی نگارش مستقل بهنویس، نسخهٔ نهایی‌ (غیر  بتا) برنامهٔ Behnevis for MS Word، که بدون اتصال به اینترنت کلمات را به فارسی تبدیل می‌کند، آماده شده است.

افزودن بهنویس به Yahoo Chat (نگارش بتا)

اکنون میتوانید با ارسال متن به مبدل خودکار behnevis در Yahoo Chat آنرا به فارسی تبدیل کرده و به عنوان کامنت، تویت و یا در چت استفاده کنید (تصویر زیر).

behnevis in yahoo chat

برای اینکار کافی‌ است که شناسهٔ [email protected] را به تماس‌های خود (contacts) در یاهو اضافه کنید، سپس متن را به شکل معمول در چت به این شناسه (id) بفرستید.

steps in adding behnevis to yahoo chat

افزودن بهنویس به Gmail Chat (نگارش بتا)

آیا تابحال اتفاق افتاده که بخواهید متن فارسی‌ کوتاهی (کامنت، تویت...) بنویسید اما حوصلهٔ باز کردن صفحهٔ بهنویس را نداشته باشید؟ آسانترین راه این کار استفاده از نوار ابزار بهنویس است، اما اگر به هر دلیلی‌ این کار میسر نباشد از امروز میتوانید متن را در چت Gmail به فارسی‌ تبدیل کنید. کافیست متن را به مبدل خودکار (بات) بهنویس در چت Gmail بفرستید تا آنرا ترجمه و به عنوان جواب برای شما بفرستد (تصویر زیر).

Behnevis in gmail chat

برای استفاده از این قابلیت کافیست که آدرس [email protected] را به دفترچهٔ آدرس (contact list) خود اضافه کنید. برای این کار ابتدا به بخش Contacts در گوشهٔ سمت چپ صفحهٔ Gmail رفته و سپس روی علامت اضافه + کلیک کنید. پس از این آدرس [email protected] را در بخش Email وارد نمایید. همچنین میتوانید اسم بهنویس را در بخش Name وارد کنید. اکنون میتوانید با بهنویس مثل دوستان خود در Gmail چت کنید تا در جواب متن فارسی‌ با حروف لاتین، آنرا به حروف فارسی‌ تبدیل کند. لطفا توجه داشته باشید که این قابلیت هنوز در نگارش آزمایشی‌ بتا است.

برای اطمینان از اینکه مبدل (بات) بهنویس در چت Gmail همیشه آشکار خواهد ماند، میتوانید این گزینه را پس از کلیک کردن روی آن انتخاب نمایید. (تصویر زیر)